Наказ "Про організацію методичної роботи з педагогічними кадрами у 2024-2025 н. р."
Педагогічний колектив гімназії с. Верба у 2024-2025 навчальному році розпочав роботу над науково-методичною проблемою «Реалізація сучасних підходів щодо формування позитивного іміджу освітнього закладу шляхом розбудови внутрішньої системи забезпечення
якості освіти» (І діагностично-теоретичний етап роботи).
Науково-методична робота в закладі освіти носить системний характер, для чого використовуються різноманітні форми й методи її організації.
Зміст науково-методичної роботи спрямований на підвищення рівня теоретичної підготовки кожного вчителя, активізацію творчого потенціалу педагогічного колективу, засвоєння й упровадження в практику прогресивних технологій навчання та виховання, перспективного педагогічного досвіду, підвищення результативності педагогічної праці тощо.
Структура науково-методичної роботи в закладі освіти розроблена виходячи із типу навчального закладу й ураховує організацію побудови цілісної системи управління.
Упровадження системи управління інноваційною та експериментально-дослідною діяльністю сприяло модернізації структури методичної роботи– створенням методичної ради, яка буде координувати науково-методичну й дослідно-експериментальну роботу гімназії – від ідеї до відстеження результатів. Також розроблено Положення про методичну раду. Визначено її правовий статус, а також місце в структурі управління гімназією. Під час розробки структури методичної ради, ми орієнтувалися на досвід інноваційних освітніх закладів.
Характер методичної роботи, її зміст регулюються основними принципами інноваційного менеджменту. Побудова методичної роботи в гімназії с.Верба спирається на кадровий потенціал і можливості педагогічного колективу.
З переходом школи в режим постійного розвитку закріпилася позитивна динаміка в мотивації педагогів до професійного зростання, до самоосвіти. Це відображається, у першу чергу, на участі працівників у різних заходах, спрямованих на підвищення педагогічної компетентності: значна частина вчителів, за ініціативою адміністрації або за власною ініціативою, систематично бере участь у позапланових заходах з тієї чи іншої інноваційної галузі освіти.
На підвищення рівня професійної майстерності педагогів закладу освіти, стимулювання їхньої самоосвітньої діяльності впливає й низка інших заходів відповідного спрямування: методичні оперативні наради, науково-тематичні консультації, практичні семінари, спеціально організовані постійно діючі семінари.
Провідним напрямком методичної роботи гімназії є підтримка інноваційного освітнього середовища. На сьогодні до його забезпечення залучено більшість педагогів. Учителі беруть участь у оцінці різних аспектів діяльності закладу освіти, виробленні алгоритму розв’язання проблем, що виникають; активно впроваджують альтернативні освітні технології або їх елементи; беруть участь у проєктній діяльності як при підготовці та проведенні уроків, так і в позаурочній роботі (розробка власних проектів, підготовка спільних з учнями проектних робіт). Всі учителі успішно розробляють електронні презентації до навчальних занять з предметів шкільного курсу. У закладі освіти загалом упроваджені різноманітні форми обміну педагогічними досягненнями тощо.
Визначити науково-методичну проблему навчального закладу досить складно. Для цього необхідно, по-перше, досконало володіти станом справ у навчальному закладі, по-друге, зіставляти його з потребами практики, розвитком психолого-педагогічної науки, аналізуючи результати діагностування педагогічного колективу, виявляти запити, потреби й можливості педагогічного та учнівського колективів. Для цього здійснювався моніторинг професійної компетентності педагогічних працівників (інтелектуальної, психологічної, управлінської, мотиваційної, комунікативної, проективної, дидактичної, методичної, креативної).
Організація методичної роботи у гімназії с. Верба базується на глибокому вивченні та аналізі результативності освітнього процесу і рівня професійної підготовки педагогічних кадрів. Внутрішньогімназійна методична робота має особливу цінність, яка полягає в тому, що, сприяючи розвиткові майстерності вчителя сьогодні, вона забезпечує майбутнє гімназії, її професійний розвиток. Тому науково-методична робота уособлює один із найголовніших принципів гуманітарної освіти — принцип єдності теорії та практики.
Позитивний імідж закладу освіти – необхідна умова функціонування сучасної школи. Кожен із нас, орієнтуючись на власний професійний досвід, розуміє, наскільки важливо сучасній школі мати своє обличчя, власний імідж, який сприятиме підвищенню ефективності діяльності закладу, приваблюватиме батьків та учнів, даватиме змогу бути конкурентоспроможним у сучасних соціально-економічних умовах. Цього вимагає сьогодення. Школа, як і будь-яка організація, протягом свого життя проходить три стадії:
• становлення закладу освіти,
• його ствердження на певних позиціях
• та інноваційна діяльність.
Ми гадаємо, що нині наш заклад перебуває на стадії ствердження та працює в напрямку впровадження інновацій, а стадія становлення гімназії успішно реалізована. Сьогодні в умовах відкритості закладу освіти важливе значення має продумана діяльність з управління репутацією та формування позитивного іміджу.
Саме це і послугувало вибору нашим колективом науково-методичної проблеми «Реалізація сучасних підходів щодо формування позитивного іміджу освітнього закладу шляхом розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти".
Всі наші педагоги такі різні, але безмежно закохані у свою справу, цінують прекрасне, прагнуть досконалості. А найголовніше – вони люблять своїх учнів, адже школа через учителя вчить дитину жити у світі прекрасного, щоб краса світу творила красу в самій людині і навпаки. В цьому процесі немає головного і другорядного, як немає головної пелюстки серед багатьох пелюсток, що створюють красу квітки. Тут усе головне – і урок, і взаємини між учителем і учнем, і позаурочна діяльність.
Наказ "Про підсумки методичної роботи гімназії за 2022/2023 навчальний рік"
Наказ "Про підсумки методичної роботи гімназії за 2021/2022 навчальний рік"