Держстандарт

Date: 19 вересня 2021 о 10:08, Refreshed 7 червня 2023 о 11:19

Проєкт «Держстандарт»

Керівник: директор гімназії Шинкарук В.М.

Період реалізації: 2018 - 2027 р.р.

2022-2023 н.р.

Заходи щодо реалізації проєкту

2020-2022 н.р.

Реалізується через підпроєкти:

"Сучасне освітнє середовище. STEM - ОСВІТА в школі" (вчителі природничих дисциплін)

Заклад освіти - толерантне середовище. Стоп булінг" - керівник Дем'яненко І.В.

Сутність змін пов’язана з необхідністю впровадження компетентнісно спрямованої освіти. Реалізувати завдання, виголошені у стандартах, можна за умови, якщо освітній процес в школі буде «спрямовано на розвиток активності, самостійності, творчих можливостей кожного школяра, оскільки суспільство потребує особистостей, здатних свідомо діяти, приймати власні рішення, швидко адаптуватися до змін».

Основною особливістю нового Державного стандарту є орієнтація вимог до рівня підготовки випускників на досягнення компетентностей. Причому, якщо в Державному стандарті базової загальної середньої освіти 2004 року було подано лише перелік деяких компетентностей (формування соціальної, комунікативної, комп’ютерної та інших видів компетентностей учнів), то в новому стандарті 2011 року дається більш ґрунтовний перелік і визначення основних понять компетентнісно орієнтованого підходу, який визначається одним із основних підходів до навчання, разом із діяльнісним та особистісно-орієнтованим.

Реалізація стандарту потребує змін у діяльності вчителя, виконання нових функцій у процесі професійно-педагогічної роботи в сучасній школі:

• функції сприяння навчанню учнів (створення умов для прояву самостійності, творчості, відповідальності учня в освітньому процесі та формування у нього мотивації безперервної освіти);

• функції проєктування (проектування спільно з учнем індивідуального освітнього маршруту);

• управлінської функції (координації діяльності суб’єктів освітнього процесу).

Опанування цих та інших функцій, формування готовності вчителя до роботи в умовах запровадження нового Державного стандарту – ці та інші завдання стоять наразі перед учительською спільнотою та методичною службою.

2019-2020 н.р.

Реалізується через підпроєкти:

2019-2020 н.р. "Формування інноваційного освітнього середовища в умовах сучасних викликів", керівник Шинкарук В.М.

"Підвищення кваліфікації педагогічних працівників", керівник Шинкарук В.М.

"Бібліотека майбутнього", керівник Трач Г.О.

· функції сприяння навчанню учнів (створення умов для прояву самостійності, творчості, відповідальності учня в освітньому процесі та формування у нього мотивації безперервної освіти);

· функції проєктування (проектування спільно з учнем індивідуального освітнього маршруту);

· управлінської функції (координації діяльності суб’єктів освітнього процесу).

Реалізація міні-проекту - 2019-2020 н.р.

"Формування інноваційного освітнього середовища в умовах сучасних викликів"

"Бібліотека майбутнього"

"Особливості підвищення кваліфікації педагогічних працівників"