Інформаційний простір. Дистанційна освіта

Date: 19 вересня 2021 о 10:09, Refreshed 7 квітня о 19:08

Міні-проєкт «Інформаційний простір. Дистанційна освіта»

Керівник: учитель інформатики Ковальчук О.М.

Проект завершено.

Процес навчання в інформаційному середовищі передбачає дистанційну освіту — новий вид навчання, побудований на використанні комп’ютерних технологій.

Особливості дистанційного навчання :

1. Гнучкість: користувачі комп’ютера навчаються в зручний час, у зручному темпі та місці.

2. Паралельність: без відриву від основного виду навчання.

3. Далекодійність: відстань не впливає на якість освіти.

4. Масовість: кількість учасників не обмежена.

5. Інтерактивна взаємодія суб’єктів педагогічного процесу.

6. Інтенсивна цілеспрямована самостійна робота учня, яка підлягає контролю.

7. Інформаційна культура учня та вчителя.

Від вчителів впровадження елементів дистанційного навчання в школі вимагає здійснення освітньої діяльності за новими технологіями, апробацію та впровадження новітніх методик організації навчального процесу. Впровадження дистанційного навчання не можливе без застосування інформаційно-комп’ютерних технологій як інструменту, що допомагає розширити можливості як учнів так і вчителів, а також зробити вирішальний вплив на зміну та покращення освіти. Застосування новітніх інформаційно-комп’ютерних технологій змінює роль вчителя, стимулює до впровадження нових педагогічних прийомів і підходів у підготовці до уроку. Досить важливими стають такі якості, як здатність застосовувати інноваційні методи використання комп’ютера та можливостей, які він надає, з метою активізації пізнавальної діяльності, високий рівень технічної грамотності, поглиблення та здобуття нових знань. Вчитель повинен оволодіти прийомами та технологіями ДН на професійному рівні, стати тьютером, а для цього пройти необхідну підготовку та навчання. Курси, які готують тьютерів – вчителів з дистанційного навчання - можна пройти в «Дистанційній академії» ВГ «Основа» (http://osnova.com.ua/). Дуже важливо вчителю набути вмінь конструювати власний курс та вміти його супроводжувати – організовувати дистанційне навчання.

Елементи дистанційного навчання використовувати в школі при організації олімпіад та конкурсів.

Для вдалого впровадження елементів дистанційного навчання розробити програму занять з вчителями для підвищення їх рівня використання комп’ютерної техніки та технологій.

Забезпечення реалізації проекту в 2022-23 н.р.

Термін проведення

Налаштування платформ для дистанційної освіти на 2022-23 н.р.

Ознайомлення з classkick.com - це додаток та веб-інструктивний інструментарій

Вересень

Робата в «LearningApps.org.» Онлайн-сервіс, який дозволяє створювати інтерактивні вправи. Їх можна використовувати в роботі з інтерактивною дошкою або як індивідуальні вправи для учнів

Листопад

Реєстрація в «Мій Клас». Це електронна освітня платформа, яка пропонує широкий спектр матеріалів для здійснення дистанційного навчання – завдання, теорію та тести зі шкільних предметів.

Січень

Ознайомлення з «Classtime». Платформа для створення інтерактивних навчальних додатків, яка дозволяє вести аналітику навчального процесу і реалізовувати стратегії індивідуального  підходу.

Лютий

Вивчення «Equity Maps» Це інструмент для проведення дискусійного клубу, проведення занять у форматі лекцій, залучення учнів до активних обговорень. Усі дані перетворюються на статистику та фіксуються додатком у вигляді графіків та діаграм.

Березень

Навчання роботи в «ClassDojo». Це Простий інструмент для оцінювання роботи класу в режимі реального часу

Підсумок роботи за  2022-23 н.р.

Підсумки роботи за  2021-2022 н.р.:

Підсумки роботи за  2020-2021 н.р.:

Методика створення власного блога

Реалізація проєкту "Інформаційний простір. Дистанційна освіта" у ЗОШ І-ІІ ст.с.Верба